22 February 2025

Брюксел критикува цените на Тръмп да бъдат “стъпка в грешна посока”, която “дава крила на инфлацията” | Международен

Европейската комисия атакува решението на президента на Съединените щатиДоналд Тръмп, за да наложи реципрочни цени, дори обмисля ДДС като критерий по време на налагането на тези данъци. “Това е стъпка в грешната посока”, обяснява Брюксел в декларация, в която той все още поддържа тона и конструктивното съдържание, с което той отговори на първите етапи на републиканецът при завръщането си в Белия дом. “Цените са данъци”, каза ръководителят на изпълнителната власт на общността Урсула фон дер Лейен, в интервенция в акт на неговата партия, ХДС, в Мюнхен. “Като ги налагат ги, Съединените щати облагат собствените си граждани, увеличават бизнес разходите, задушават растежа и дават крила на инфлацията”, добави Комисията в своята декларация, която поразява аргумент, в който Тръмп е най -грешен.

Фон дер лейен, че в началото на седмицата – след Новият ръководител на алуминия и стоманата-, той предупреди, че ще има отговор от ЕС и че това ще бъде “твърдо”, той говори в петък за “решителни и пропорционални” отговори. „Европейският съюз е един от най -важните и най -отворените пазари в света. Оттогава ние усъвършенстваме нашите инструменти, за да защитим нашите интереси, нашите компании и нашите работници. Не е необходимо да се казва, че ние винаги сме готови да търсим съвместни решения със Съединените щати, което е от полза за двете страни “, заяви германският уредник, потапяйки, че за момента на любимия вариант на европейците е да постигне решение за договаряне.

Тръмп, най -накрая, избра да постави реципрочни цени на масата. Входните такси на продуктите, внесени в Съединените щати, не са се увеличили с 10%. Тази стъпка, доколкото тя включва и ДДС като цена, означава да се привлича директно към ЕС, област, с която първата търговска власт поддържа търговски дефицит през 2024 г. от 235 571 милиона долара (225 000 милиона евро), Според данните на Вашингтон.

ДДС не е, подобно на Тръмп в намерение, цена и това в никакъв случай не означава привилегия за американския износ на ЕС. Това е косвен данък върху потреблението, който се прилага за почти всички стоки и услуги, които се купуват и продават в двадесет и седемте, независимо от техния произход и включително тези от страните членки на ЕС, така че това не означава търговски недостатък на американските продукти По отношение на членовете на общността, които също трябва да плащат тази ставка. Ако резервоарът наистина беше цена, В този случай бих облагал само с данък внос от други страни в Съединените щати.

Както припомня Брюксел, „ЕС поддържа едно от най -ниските нива на процента [del mundo]”Неговият ангажимент за свободна търговия е исторически и следователно ниските нива на внос.” на Европейския съюз “, каза той.

Дизайнът на американското измерване, като се има предвид това ниско ниво на цена, директно показва двадесет и седем. Когато приемате ДДС, общият тип, който е на почва от 15% в ЕС и че в Съединените щати е по -държавна държава, отколкото на федералната почит, включва по -голям брой продукти. Докладът на Sachs de Goldman Sachs четвъртък изчислява, че с обявяването на Тръмп, половината от износа за Съединените щати, което възлиза на 770 791 милиона (736 397 милиона евро).

Брюксел съжалява за сцената на Вашингтон, защото според него „цените подхранват икономическата несигурност и прекъсват ефективността и интегрирането на глобалните пазари“. След седмица, в която няколко европейски представители бяха видени с високи длъжности от администрацията на Тръмп, американският президент обяви в четвъртък, че страната му ще повиши цените. Заседанието на президента на Европейската комисия Урсула фон дер Лейен, с американския вицепрезидент JD VanceВ Париж този вторник досега има малък ефект.

Като се има предвид това, Комисията, която е тази, която има изключителни правомощия по търговски въпроси, предупреди, че „ЕС ще реагира здраво и незабавно срещу неоправдани препятствия към свободната и справедливата търговия, дори когато цените се използват за връщане на въпросителни и недискриминационни политики.

Земетресението, заплахата от все по-осезаема търговска война, хваща Европа в особено деликатен момент, захранван от геополитическата късо съединение, получено от Тръмп, който хвърля диалога на мира на Украйна с руския автократ, Владимир Путин, като се брои много малко с Киев и нищо с европейци. И преди латентната заплаха, освен това, съюзникът от другата страна на Атлантическия океан започва да демонтира своя щит за сигурност в Европа.

Source